• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 18 січня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 січня 2024 року о 10:51

  Ситуація в енергосистемі станом на 18 січня: дефіциту електроенергії не зафіксовано, після ремонтів до роботи підключено три блоки ТЕС. 

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту електроенергії минулої доби не зафіксовано. Протягом поточної доби потреби споживачів покриватиме власна генерація, також планується імпорт електроенергії.

  У короткостроковий ремонт виведено генеруючу одиницю обладнання на одній з ГЕС. Водночас після аварійних ремонтів до роботи повернулися три об’єкти генерації на ТЕС.

  Ситуація контрольована. Графіки відключень не застосовуються.

  Враховуючи складні погодні умови, Міненерго нагадує про важливість зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (з 10:00 до 12:00 та з 17:00 до 19:00 години). Закликаємо споживати електроенергію розумно та відповідально!

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок бойових дій пошкоджено повітряну лінії електропередачі на Херсонщині, у результаті є обмеження в роботі Херсонської ТЕЦ, пошкоджено теплові мережі, є відключені побутові споживачі. Наразі пошкодження локалізовано, без теплопостачання близько 15 будинків.

  Через ворожі обстріли знеструмлено лінії на Чернігівщині. Одномоментно відключено від електропостачання близько двох тисяч споживачів у 18 населених пунктах.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технічні причини короткостроково відключалося обладнання на ПС-220 кВ у м. Одеса, знеструмлювались побутові споживачі, всіх заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,62 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  Імпорт електроенергії на поточну добу складає 2535 МВт*год. Експорту не передбачається.