• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 12 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 червня 2024 року о 11:14

  Ситуація в енергосистемі станом на 12 червня: через негоду знеструмлено 237 населених пунктів; планується застосування графіків погодинних відключень.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби через дефіцит генерації, причиною якого є масовані російські атаки на енергетичні об’єкти, застосовувалися обмеження споживачів.

  Сьогодні застосування графіків погодинних відключень попередньо планується з 15:00 до 23:00.

  Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Через негоду на 8 ранку було знеструмлено 237 населених пунктів. Зокрема, 117 – у Київській області, 46 – у Чернігівській, 42 – у Хмельницькій, 14 – у Черкаській, 13 – у Житомирській, та 5 – у Сумській області. Тривають відновлювальні роботи.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  У Херсонській області під час повітряної тривоги одночасно відключались дві повітряні лінії. Знеструмлювалися споживачі у Херсоні та області. Всіх заживили.

  Також на Херсонщині під час огляду підстанції виявлено пошкодження обладнання та адмінбудівлі через обстріл.

  На Харківщині через ворожі обстріли відключено від газопостачання 112 споживачів, у Донецькій – 120 споживачів.

  Ворог атакував дронами підстанцію обленерго на прикордонній території Сумщини, внаслідок цього знеструмлено 1016 абонентів у 14 населених пунктах.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  Вчора ввечері на Сумщині під час ремонтних робіт 52-річний електромонтер «Укрзалізниці» зазнав ураження струмом, коли наблизився на небезпечну відстань до обірваного проводу. Його в свідомості доставлено швидкою до лікарні.

  СТАН МЕРЕЖ

  Зранку у м. Київ відключилась кабельна лінія. Без електропостачання залишилися 114 установ та 115 житлових будинків у центральній частині столиці.

  У західному регіоні внаслідок пошкодження, що сталося під час грози на території Угорщини, відключалась високовольтна повітряна лінія. Її вивели в аварійний ремонт та до вечора включили в роботу.

  У Київській області відключалась високовольтна повітряна лінія. Впродовж кількох годин її включили в роботу. Причина відключення – коротке замикання на території Білорусі.

  На Закарпатті короткочасно вимикалась повітряна лінія обленерго. В результаті знеструмлювалися кілька підстанцій, до яких приєднані побутові споживачі та залізниця (були збої в русі потягів). Усіх споживачів заживили.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,18 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 29 796 МВт*год. Експорту не передбачається.