• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 10 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 грудня 2023 року о 13:07

  Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає, обмеження електропостачання не застосовуються в жодній з областей

  Генерація та споживання

  У неділю, 10 грудня, енергосистема України працює без дефіциту. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для покриття потреб споживачів.

  Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована. Наразі графіки відключень не застосовуються і не плануються для застосування у жодній з областей.

  Однак є важливим зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо у вечірні з 16:00 до 18:00).

  Міненерго звертається до споживачів з проханням допомогти енергетикам та усім, для кого світло є критичною потребою – лікарям, комунальникам, військовим.

  Зменшіть використання енергоємних приладів, перенесіть прання на нічні години. Так ви поділитесь світлом з тими, хто його справді потребує.

  Стан мереж

  У Хмельницькій області відключилась повітряна лінія 110 Кв. У результаті знеструмились 8 підстанцій із сумарним навантаженням 27 МВт. Без світла впродовж півгодини було близько 40 тисяч споживачів. Їх усіх заживлено.

  У Тернопільській області сталося відключення повітряної лінії 110 Кв. У результаті менш ніж на годину знеструмились 2 підстанції із сумарним навантаженням 9,7 МВт. Усіх споживачів заживлено.

  На Донеччині через обстріли відключалась повітряна лінія 110 Кв. Знеструмлювалися побутові та промислові споживачі – зокрема 3 шахти. За кілька хвилин після відключення споживачів було заживлено частково, а через годину – повністю за резервною схемою.

  Імпорт/ експорт

  Впродовж 10 грудня планується імпорт електроенергії обсягом до 5200 МВт*год. Експорту не передбачається.