• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 9 січня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 січня 2024 року о 10:58

  Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає, проте Міненерго закликає розумно споживати електроенергію 

  ГЕНЕРАЦІЯ 

  Попри стрімке зростання споживання електроенергії власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів. Також на поточну добу планується імпорт.

  В аварійний короткостроковий ремонт виведено два блоки ТЕС. Водночас після ремонту до роботи підключено три одиниці генеруючого обладнання. Ситуація стабільна та контрольована. Графіки відключень не застосовуються.

  СПОЖИВАЙ ВІДПОВІДАЛЬНО!

  Нагадуємо, що дуже важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (з 10:00 до 12:00 та з 17:00 до 19:00 години). Зменште у цей час використання енергоємних приладів.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок масованого ракетного обстрілу напередодні відключилася ПЛ 110 кВ у Запорізькій області, знеструмлених споживачів не було. У результаті обстрілу знеструмлено повітряну лінію на Чернігівщині - без світла залишалися понад 800 споживачів.

  У Харкові внаслідок ворожого обстрілу сталося загоряння на території двох підприємств, під час огляду виявлено пошкодження газопроводу середнього тиску. Підприємствам припинено газопостачання.

  СТАН МЕРЕЖ

  Внаслідок несприятливої погоди відключилась ПЛ 330 кВ НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області, лінія потребує аварійного ремонту.

  На Одещині на одній з підстанцій НЕК «Укренерго» вимикалася повітряна лінія - знеструмлювалися побутові споживачі.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі - він становить 15,62 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  Імпорт електроенергії на поточну добу складає 1950 МВт*год. Експорту не передбачається.