• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 7 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 вересня 2023 року о 11:39

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів, на Харківщині енергетики потрапили під ворожий вогонь.

  ГЕНЕРАЦІЯ
  Ситуація в енергосистемі стабільна: електроенергії, яку виробляють вітчизняні електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів.
  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ
  В Одеській області після отримання дозволу від військових енергетики відремонтували пошкоджені обстрілами мережі та заживили усіх споживачів у місті Кілія.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ 
  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На Харківщині поблизу Куп’янська під час виконання ремонтних робіт бригада енергетиків потрапила під обстріл. Обійшлося без жертв, однак поточний ремонт мереж довелося припинити.
  На деокупованій частині Херсонської області ведуться роботи з відновлення мереж. За добу там повернули світло до 20 помешкань в одному з населених пунктів Херсонського району.
  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС 
  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 9 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,02 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ 
  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 3 221,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 360 МВт*год, до Молдови – 173 МВт*год.