• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 4 липня: через негоду знеструмлювалися споживачі в 7 областях, вимикалася лінія електропередачі з Молдовою
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 липня 2023 року о 11:19

  Наслідки негоди

  Через несприятливі погодні умови без світла тимчасово залишалися споживачі в Київській, Кіровоградській, Одеській, Чернігівській областях. Усі заживлені. Наразі ще залишаються знеструмленими 2 населених пункти в Сумській і 8 – у Черкаській областях.

  У Закарпатській області через негоду тимчасово знеструмлювалася лінія міждержавного з'єднання з Молдовою 110 кВ, усіх споживачів заживлено через резервні потужності.

  Ситуація у прифронтових областях

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Донецькій області через обстріли залишилася без світла частина споживачів, знеструмлено шахту, ведуться відновлювальні роботи.

  Внаслідок попередніх обстрілів залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади енергетиків працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні без світла залишаються 13 тисяч споживачів.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 16,56 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Ситуація в регіонах

  Через технологічні порушення знеструмлено частину споживачів у Київській області.

  У Сумській області стався нещасний випадок. При спробі відремонтувати обірваний провід від опори до будинку місцевий мешканець самовільно піднявся на опору, де був смертельно уражений електрострумом. На місце було викликано поліцію.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 715 МВт*год. Експорт відсутній.