• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 30 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 червня 2024 року о 11:05

  Ситуація в енергосистемі на 30 червня: на Донеччині під час обстрілу поранено працівницю електростанції; внаслідок обстрілу шахти під землею залишалися 53 працівники.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Вчора Україна на запит Польщі отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. Сьогодні також здійснюється отримання надлишків електроенергії з енергосистеми Польщі.

  Сьогодні графіки погодинних відключень споживачів застосовуються з 0:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.
  Звертаємо увагу, що основна причина обмежень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.
  Просимо споживачів у ті години, коли у вас є світло, використовувати його відповідально та економно. Це дуже допоможе енергетикам тримати енергосистему стійкою та збалансованою. Також розумне споживання електроенергії впливає на тривалість відключень.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Учора ворог завдав ударів по Донеччині. Зокрема, через обстріл було знеструмлено підстанцію, а також приєднаних до неї побутових споживачів та шахту. В цей момент на шахті перебувало 53 людини, їх вивели на поверхню. Усіх споживачів заживлено.

  Окрім цього, ворог обстріляв споруди одного з об’єктів генерації регіону. Внаслідок цього поранення отримала працівниця. Її доставлено до лікарні.
  Також через обстріл на одній із шахт сталася пожежа у виробничих приміщеннях. Силами гірничих рятувальників та ДСНС пожежу ліквідовано.

  СТАН МЕРЕЖ

  У Київській області відключалась високовольтна повітряна лінія. Її включили в роботу. Причина відключення – пошкодження на ділянці, яка проходить територією Білорусі (після 24.02.22 українські енергетики не мають доступу до її обслуговування).

  Також на Київщині відключалась повітряна лінія оператора системи розподілу. В результаті знеструмилась підстанція, внаслідок чого на залізниці були збої в русі поїздів. Усіх споживачів заживлено.

  У Дніпропетровській області відключалась повітряна лінія. В результаті знеструмлювалась абонентська підстанція та приєднаний до неї промисловий споживач. Споживача заживлено.

  Сьогодні зранку у Волинській області відключалась повітряна лінія оператора системи розподілу. Знеструмилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі. Всіх заживлено.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  У Львівській області на шахті «Відродження» ДП «Львіввугілля» під дією гірничого тиску сталось обрушення порід покрівлі на шахті. У момент аварії у шахті перебували 63 гірники. На жаль, смертельних травм зазнали машиніст гірничих виїмкових машин Андрій Кончук та виконувач обов’язків майстра гірничого дільниці з видобутку вугілля Володимир Макогін. Гірничорятувальники підняли тіло Макогона на поверхню о 17:45, Кончука – о 22:53. Обставини трагедії з’ясовуються.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 33 231 МВт*год. Експорту не передбачається.