• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 29 липня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 липня 2023 року о 11:33

  Через аварію вимикалася лінія електропередачі Укренерго, внаслідок негоди знеструмлені понад 70 населених пунктів у 5 областях 

  СТАН МЕРЕЖ

  Сталася чергова аварійна ситуація в мережах оператора системи передачі НЕК «Укренерго» в Одеській області. Відключилася лінія електропередачі 330 кВ, внаслідок чого знеструмлювалися споживачі.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Внаслідок грозового шторму залишаються знеструмленими 73 населених пункти у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Чернігівській областях.

  Більшість із них – на Дніпропетровщині, де без світла - 9 тисяч споживачів.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної - триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На Донеччині через обстріл знеструмлювалися 9 населених пунктів. Без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні залишаються без світла 11,4 тисячі абонентів, які були відключені через підтоплення.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,31 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  Через технологічні порушення без світла залишається частина споживачів у Київській та Чернігівській областях. У Запорізькій області, де внаслідок техпорушень знеструмлювалися 68 населених пунктів, за минулу добу заживили 32 тисячі споживачів.