• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 27 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 лютого 2024 року о 10:15

  Через бойові дії у Дніпропетровській області та Херсоні - порушення в електро - та водопостачанні; у резерві - 17 енергоблоків та 2 корпуси теплової генерації.

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту в енергосистемі не спостерігається. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.
  У короткостроковий ремонт виведено два блоки ТЕС. У  резерві 17 енергоблоків і 2 корпуси ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби.

  Протягом березня прогнозується збільшення припливу води на Дніпровському каскаді. Це дасть змогу збільшити виробіток електроенергії гідрогенерацією. 

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ 

  На Дніпропетровщині через бойові дії відключено повітряну лінію електропередачі, внаслідок чого знеструмилась підстанція водоканалу, було порушення у водопостачанні  м. Нікополь. Протягом години водоканал частково заживлено за резервною схемою. 

  Через бойові дії відключилась ПЛ-150 кВ на Херсонщині, знеструмилась підстанція, як наслідок - були відключені побутові споживачі у м. Херсон. Абонентів частково заживлено. 

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технологічні порушення на підстанції 750 кВ НЕК «Укренерго» у Запорізькій області частково вимикалось обладнання. Наразі порушення усунуто, обладнання в роботі. 

  Через технічний збій відключилась високовольтна лінія ПЛ-330 кВ НЕК «Укренерго» у Львівській області, знеструмилась підстанція 330 кВ, яка живить побутових споживачів. Усіх заживлено за резервною схемою.
  Також на Львівщині через технологічні порушення відключилась повітряна лінія оператора системи розподілу 110 кВ, внаслідок цього  частково знеструмилась підстанція 110 кВ, без світла короткостроково залишились побутові споживачі м. Золочів. Усіх заживлено за резервом.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі знизився незначною мірою і становить 15,57 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1153 МВт*год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови – до 2827 МВт*год.