• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 26 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 вересня 2023 року о 11:52

  На Одещині відремонтували мережі, пошкоджені під час російських атак, у різних регіонах вимикалися дві повітряні лінії 330 кВ НЕК «Укренерго»

  Наслідки обстрілів

  В Одеській області завершено ремонт мереж, які були пошкоджені внаслідок ворожої ракетно-дронової атаки. Усіх споживачів заживлено. Нових пошкоджень мереж після чергового нічного обстрілу не зафіксовано.

  Стан мереж

  У Полтавській області з технологічних причин вимикалася повітряна лінія електропередачі НЕК «Укренерго» 330 кВ та підстанція 330 кВ. Споживачі при цьому не знеструмлювалися. Також з технологічних причин вимикалася повітряна лінія електропередачі 330 кВ у Миколаївській області. Лінію вже повернуто в роботу.

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Учора вдень близько двох годин застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ загальною потужністю 352 МВт.
  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Ситуація у прифронтових областях

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Харківській області через обстріл з боку кордону з рф було пошкоджено повітряну лінію електропередачі 110 кВ. Через це без світла залишилися більше 11 тисяч споживачів. Ремонт лінії електропередачі тривав кілька годин, наразі усіх споживачів заживлено. У Дніпропетровській області через ворожий обстріл з важкої артилерії пошкоджено мережі поблизу Нікополя. Залишаються знеструмленими близько 1400 абонентів. Ремонтні роботи почнуть з дозволу військових.
  Залишається знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Херсонській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні триває відновлення мереж, пошкоджених під час повені. Минулої доби було заживлено близько 150 точок доступу у найбільш постраждалому мікрорайоні Острів. У місті залишаються знеструмленими близько 2,5 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС без змін. Наразі він становить 15,88 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 220,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 2 508,00 МВт*год, до Молдови - 1 876,00 МВт*год.