• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 25 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 вересня 2023 року о 11:33

  Через обстріли на Одещині пошкоджені мережі, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ 

  В Одеській області внаслідок нічної повітряної атаки з боку рф пошкоджено мережі, знеструмлено більше 1 тисячі споживачів. Тривають ремонтні роботи.  

  ГЕНЕРАЦІЯ  

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.
  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  СТАН МЕРЕЖ 

  Через грозовий фронт у Закарпатській області відключалася міждержавна повітряна лінія електропередачі 110 кВ. Місце пошкодження виявлено на території Угорщини, за три години лінію повернуто в роботу.  

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ   

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Херсонській області через обстріли пошкоджено повітряну лінію електропередачі 150 кВ. У результаті на дві години знеструмлювалася підстанція 150 кВ, яка живить кілька тисяч побутових споживачів.  
  Залишається знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС   

  У Херсоні після підтоплення залишаються знеструмленими близько 3 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли. 

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС  

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 15,88 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.  

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ   

  За минулу добу експорт до Словаччини склав 3 229,00 МВт*год, до Молдови – 1 755,00 МВт*год. Імпорт відсутній.