• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 25 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 лютого 2024 року о 10:56

  Дефіциту електроенергії немає; високовольтна лінія, яка живить, Запорізьку АЕС, знеструмлена - немає допуску військових для робіт з відновлення

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ
  Дефіциту електроенергії в енергосистемі не фіксується. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.
  У резерві 19 генеруючих одиниць ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби.
  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Інформація, поширена учора низкою ЗМІ, про відновлення роботи однієї з високовольтних ліній (330 кВ), що живить ЗАЕС та була пошкоджена обстрілом, є недостовірною.
  На жаль, через складну безпекову ситуацію та відсутність стабільного допуску від військових для енергетиків вона залишається знеструмленою. Відповідно, як і всі попередні дні, Запорізька АЕС залишається на одній лінії живлення. Однак енергетики роблять усе можливе для її відновлення.

  Минулої доби у Дніпропетровській області в роботу включено лінію 330 кВ, яку також була нещодавно пошкоджено російськими обстрілами.

  Внаслідок ворожого обстрілу відключалась повітряна лінія 110 кВ у Донецькій області.
  Також на Донеччині знеструмлювались побутові споживачі та припинено забезпечення  електроенергією власних потреб однієї з підстанцій 330 кВ. У районі ведуться бойові дії.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 425 МВт*год, також передбачається експорт – до 2300 МВт*год.