• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 20 листопада
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 листопада 2023 року о 12:15

  Працюють усі 9 атомних блоків на підконтрольній Україні території, ворог пошкодив енергоінфраструктуру у Харківській, Запорізькій, Чернігівській областях

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  До енергосистеми після планового ремонту підключено 9-й атомний блок. Відтепер усі блоки на українських АЕС працюватимуть протягом ОЗП для забезпечення потреб споживачів. Атомна енергетика генерує понад 55% виробленої в країні електроенергії.

  Через зниження температури та погіршення погодних умов поступово зростає споживання електроенергії. Максимум минулої доби було зафіксовано о 17:20.

  За минулу добу у короткострокові ремонти виходили 5 блоків ТЕС. З них один вже повернуто до роботи.

  Ці порушення не впливають на ситуацію із забезпеченням електроенергії. Її достатньо для покриття потреб споживачів.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  У Запорізькій області ворог пошкодив обстрілом повітряну лінію 35 кВ. Обстеження відбудеться, як тільки дозволять військові.

  Внаслідок нічних обстрілів Харківщини, зокрема міст Борова, Куп’янськ, Вовчанськ, зафіксовано пошкодження мереж. Через бойові дії в області залишаються знеструмленими понад 17,6 тисячі споживачів.

  На Чернігівщині ворог пошкодив обстрілом повітряну лінію, стався обрив дротів і, як наслідок, - відключення населених пунктів. Без світла лишилися понад 900 абонентів.

  СТАН МЕРЕЖ

  Відключалася лінія 330 кВ оператора системи передачі у Запорізькій області. Триває обстеження.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  У Дніпропетровській області з технологічних причин без світла залишалися майже 80 тисяч абонентів. На ранок без електропостачання понад 16,5 тисячі абонентів. Триває відновлення енергопостачання. Також в області відключені майже 1000 споживачів внаслідок бойових дій.

  На Донеччині внаслідок бойових дій та негоди за добу залишалися без світла майже 16 тисяч споживачів. У регіоні залишаються знеструмленими 129 населених пунктів.

  У Запорізькій області через негоду без світла залишалися понад 13 тисяч абонентів. З технічних причин знеструмлювалися ще понад 9 тисяч споживачів. Роботи з відновлення електропостачання тривають.

  Негода вирувала і в Миколаївській області, що призвело до відключення світла у майже 6 тисяч споживачів у 35 населених пунктах.

  Внаслідок погіршення погодних умов на Одещині відключалися понад 63 тисячі споживачів. Залишаються без світла понад 2,3 тисячі абонентів.

  На Полтавщині через вітер, налипання мокрого снігу знеструмлено понад 5,6 тисячі абонентів. Ремонтні роботи тривають.

  У Сумській області через технічні порушення без світла залишилися 6 населених пунктів. Роботи з відновлення енергопостачання тривають. Через бойові дії в області відключені понад 2,7 тисячі споживачів.

  На Херсонщині через обстріли та несприятливі погодні умови за добу відключилися понад 8 тисяч точок обліку.

  Енергетики оперативно відновлюють електропостачання, як тільки дозволяє безпекова ситуація. Зокрема, сумарно за минулу добу енергетики повернули світло для понад 19 тисяч абонентів у Запорізькій області, також для майже 100 тисяч споживачів Чернігівщини. Роботи з відновлення електропостачання тривають і в інших регіонах.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку - охолоджувачі станції. Наразі він становить 15,65 м. Цього достатньо для забезпечення потреб ЗАЕС.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Експорт електроенергії за 18 та 19 листопада сумарно склав 2106 МВт*год, імпорт за ці дні - 7809 МВт*год.