• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 20 квітня: дефіциту електроенергії не прогнозується
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 квітня 2024 року о 10:29

  Ситуація в енергосистемі на 20 квітня: дефіциту електроенергії не прогнозується; внаслідок обстрілів на Донеччині знеструмлювалася шахта – під землею залишалися понад 130 працівників.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та у Кривому Розі. Обмеження діють і сьогодні.

  Минулої доби попри те, що ввечері в енергосистемі могли бути обмеження для промисловості, вони не застосовувалися. Потреби споживачів покривалися власною генерацією, імпортом та аварійною допомогою (з Польщі, Словаччини та Румунії). Обсяг аварійної допомоги склав менше 2% від добового споживання.

  На поточну добу залучення аварійної допомоги не планується. Також не плануються обмеження для побутових та промислових споживачів (крім Харківщини та Кривого Рогу).

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Вчора у Дніпропетровській області внаслідок атаки ворожого безпілотника сталася пожежа на підстанції, пошкоджено обладнання, знеструмлювалися побутові споживачі. Пожежу ліквідовано силами ДСНС, упродовж кількох годин усіх абонентів заживили.

  Сьогодні вночі на Донеччині під час обстрілу було пошкоджено повітряну лінію, знеструмлювалась одна із шахт. На той момент під землею перебувала 131 людина – усіх вивели на поверхню. Впродовж кількох годин підприємство заживили.

  СТАН МЕРЕЖ

  Учора вдень через негоду вимикалась повітряна лінія, до якої підключені споживачі Харківської та Полтавської областей. Знеструмлювалися побутові абоненти – всіх заживлено.

  Сьогодні вранці на Миколаївщині з технологічних причин короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія. Її введено в роботу.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 11 800 МВт*год. Експорту не передбачається.