• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 19 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 вересня 2023 року о 11:30

  Ситуація в енергосистемі на 19 вересня: у Харкові внаслідок обстрілу пошкоджені електромережі, електроенергії, яку виробляють українські станції, достатньо для покриття потреб споживачів

  Генерація 

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Учора вдень протягом години застосовувалися обмеження виробництва ВДЕ у різних регіонах сумарною потужністю у 300 МВт.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Наслідки обстрілів

  У Харкові внаслідок обстрілу зафіксовано пошкодження електромереж. Енергетики уточнюють обсяги пошкоджень.

  У місті Нікополь Дніпропетровської області внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено лінії електропередачі. Знеструмлені більше 1000 абонентів. Частково споживачів заживлено, ремонтні роботи тривають.

  Ситуація у прифронтових областях 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Донецькій області заживили повітряну лінію електропередачі 110 кВ у місті Торецьк, пошкоджену напередодні в результаті ворожих обстрілів. В цілому по області за добу заживили більше 19 тисяч споживачів у 5 населених пунктах.

  Залишається знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС 

  У Херсоні триває відновлення мереж, пошкоджених під час повені. Минулої доби енергетики заживили понад 800 точок доступу.

  У місті залишаються знеструмленими близько 4,5 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 15,92 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/Імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 464,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 3 016,00 МВт*год, до Молдови – 2 286,00 МВт*год.