• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 19 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 лютого 2024 року о 09:48

  Дефіциту електроенергії немає, на Харківщині внаслідок обстрілу були знеструмлені майже 9,5 тисяч споживачів, загинув працівник обленерго 

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту в енергосистемі не фіксується. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  У короткостроковий ремонт виходив блок ТЕС, який після усунення зауважень підключено в роботу. У резерві - 10 одиниць генеруючого обладнання ТЕС, які будуть включені в роботу за потреби.

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Через обстріл на Харківщині пошкоджено будівлю районних електричних мереж Куп’янського району. Також знеструмлено повітряну лінію 110 кВ та підстанцію. Без світла залишилися 34 населені пункти (понад 9,5 тисяч споживачів).

  Наразі триває огляд пошкоджень. Ремонт ліній та відновлення електропостачання почнеться, коли дозволить безпекова ситуація. Також внаслідок обстрілу загинув співробітник Куп’янського РЕМ - під час атаки він був вдома.

  СТАН МЕРЕЖ

  На Сумщині через технологічні порушення відключилась повітряна лінія ПЛ 110 кВ, знеструмилась підстанція, без електропостачання залишилися побутові споживачі, яких було оперативно заживлено за резервною лінією.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі залишається стабільним і становить 15,59 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1997 МВт*год. Також передбачається експорт – до 4026 МВт*год до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови.