• In English
  • Ситуація в енергосистемі на 17 жовтня: енергетики відновили живлення для понад 300 тисяч споживачів
    Міністерство енергетики України, опубліковано 17 жовтня 2024 року о 11:17

    ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ
    Підготовка до ОЗП триває за участі енергетиків, центральної та місцевої влади, громад. Вона відбувається в умовах значних пошкоджень генеруючих потужностей і мережевої енергоінфраструктури через масовані ворожі атаки на енергетику України.
    Ремонтні роботи на об’єктах генерації та мережевій інфраструктурі виконуються і завершуються відповідно до запланованого графіка. Енергосистема залишається збалансованою. Однак постійні ворожі атаки призводять до пошкоджень, що ускладнюють її роботу.
    Закликаємо продовжувати ощадливо використовувати електроенергію у пікові години споживання, особливо у вечірній період навантаження з 17:00 до 22:00.

    НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ
    За минулу добу через обстріли і бойові дії були знеструмлення у Донецькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській та Харківській областях.
    У Донецькій області внаслідок бойових дій пошкоджено повітряну лінію. Споживачі не знеструмлювались.
    У Кіровоградській області внаслідок атаки БПЛА по території підстанції виникло загорання, що призвело до знеструмлення побутових споживачів. Пожежу загасили, живлення відновлено.
    На Херсонщині через обстріл енергетичного об'єкта знеструмлювались побутові споживачі. Живлення відновлено за резервною схемою.

    СТАН МЕРЕЖ
    Південний регіон: через технологічні порушення двічі вимикалась повітряна лінія, що призвело до зниження напруги на енергетичних об'єктах. Живлення відновлено.

    ЗНЕСТРУМЛЕННЯ ТА ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ
    Минулої доби енергетики відновили живлення для 302 582 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій та технологічних порушень. На ранок залишаються частково або повністю знеструмленими через бойові дії та техпорушення 486 населених пунктів.

    СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
    Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.27 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

    ІМПОРТ
    На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 8300 МВт*год та потужністю 1402 МВт.