• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 17 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 червня 2023 року о 13:27

  Через вибух метану на шахті у Павлограді постраждали троє шахтарів, зафіксовано повідомлення про замінування Київської ГЕС.

  Вночі на вугільній шахті у Павлограді, де перебувало майже 200 працівників, стався вибух метану. Троє працівників травмовані, вони доставлені до лікарні. Інших шахтарів вивели на поверхню. Причини надзвичайної події з’ясовуються. 

  Минулої доби надійшов виклик про замінування Київської ГЕС. Після огляду території відповідними правоохоронними службами небезпечних предметів не виявлено. 

  Генерація

  Електроенергії, яку виробили українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає. 

  Наслідки підриву дамби каховської ГЕС
  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. Енергетики працюють над відновленням електропостачання для споживачів. Зокрема, відбувається чистка обладнання та випробування лінії електропередачі, яка була повністю затоплена та від якої здійснюється живлення головної каналізаційної станції міста.
  У Херсоні вдалося підключити майже 180 споживачів, в області заживили 2 населених пункти, які були відключені після підтоплення. Водночас через підтоплення в обласному центрі залишаються без світла понад 14 тисяч споживачів. Переважна більшість з них - у мікрорайоні «Острів».
  Роботи із заживлення просуваються повільно у зв’язку з обстрілами міста та значним затопленням електроенергетичного обладнання, зокрема кабельних ліній.

  У Миколаївсьій області залишаються частково знеструмленими 7 населених пунктів. 

  Ситуація у прифронтових областях

  Зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури через обстріли в Дніпропетровській, Харківській, Херсонській та Сумській областях. На Донеччині залишилися без світла майже 8 тисяч споживачів, більшість із них заживили. Через попередні обстріли залишається без світла частина споживачів у Чернігівській області.
  Енергетики працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
  Внаслідок технологічних порушень також знеструмлювалися споживачі в Запорізькій та Дніпропетровській областях.

  Експорт/ Імпорт 

  Експорт та імпорт електроенергії не здійснювався.