• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 16 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 жовтня 2023 року о 11:29

  З ремонту вийшов блок ТЕЦ потужністю 250 МВт, у Херсоні внаслідок ракетного удару знеструмлювалися 130 тисяч споживачів

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Сьогодні на одній з ТЕЦ вийшов з ремонту енергоблок, який додав до енергосистеми додаткові 250 МВт потужності. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні з рф території. Учора внаслідок ракетного удару було знеструмлено підстанцію 150 кВ в Херсоні, без світла залишалися 130 тис. споживачів. Наразі всіх заживлено.

  Також через обстріли залишається знеструмленою частина споживачів в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі ворог завдав чергового ракетно-дронового удару по території України. У Полтавській області внаслідок обстрілу пошкоджено лінії електропередачі, знеструмлено декілька житлових будинків. 

  У Харківській області відновлено газопостачання для 2,7 тис. домогосподарств, які залишилися без газу внаслідок обстрілу газорозподільних станцій (ГРС) у ніч на 12 жовтня. Залишаються без газопостачання понад 4 тис. домогосподарств. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.

  СИТУАЦІЯ У РЕГІОНАХ

  Через несприятливі погодні умови знеструмлено 67 населених пунктів у чотирьох областях: на Київщині залишаються без світла 2,8 тис. споживачів, на Кіровоградщині – 3 тис. споживачів, на Хмельниччині –  понад 3 тис. споживачів, на Чернігівщині – понад 5 тис. споживачів.

  Внаслідок технологічних порушень у Запорізькій області знеструмлені - 7,8 тис. споживачів, на Одещині - 2,6 тисячі. 

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні після повені залишаються знеструмленими 1,5 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,72 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії минулої доби не відбувався. Експорт до Словаччини та Молдови склав 2 762 МВт*год.