• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 16 травня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 травня 2024 року о 11:14

  Через нестачу електроенергії після російських атак застосовувалися обмеження та аварійні відключення споживачів; обмеження та відключення можливі і сьогодні 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

  Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

  Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і у години вечірнього максимуму споживання електроенергії.

  У четвер з 00:00 до 9:00 в усіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. Ці обмеження будуть застосовуватися і ввечері - з 16:00 до 24:00.

  Вчора ввечері в усіх регіонах України було запроваджено аварійні відключення світла. Причина – значний дефіцит потужностей в енергосистемі після російських атак, а також зростання споживання через похолодання. Близько півночі обмеження було скасовано, проте знову екстрено застосовано в окремих регіонах (Дніпропетровська обл., м. Київ та Київська обл., Харківська обл.).

  Відключення можливі і поточної доби у період пікового навантаження.

  СПОЖИВАЙМО ВІДПОВІДАЛЬНО!

  Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії.

  Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.

  Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).

  Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.

  СТАН МЕРЕЖ

  Вчора ввечері в Київській області відключалась одна з високовольтних повітряних ліній. Її виведено в аварійних ремонт, причина з’ясовується.

  Сьогодні вранці на Рівненщині з технологічних причин відключалося обладнання на високовольтній підстанції. Його включено в роботу, споживачі не знеструмлювалися.

  Минулої доби на Дніпропетровщині з технологічних причин вимикалась повітряна лінія обленерго. Внаслідок цього знеструмилась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі. Усіх заживлено.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  У Донецькій області під час знеструмлення шахти сталося порушення в роботі вентиляційного обладнання. На поверхню було виведено 124 працівники. Електропостачання шахти та роботу вентиляційного обладнання відновлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,33 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 23 488 МВт*год. Експорту не передбачається.