• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 15 травня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 травня 2024 року о 10:47

  Через дефіцит потужностей після російських обстрілів застосовувалися обмеження для промислових та аварійні відключення побутових споживачів; важливе економне споживання електроенергії 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

  Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

  Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і впродовж доби.

  З 16:00 до 7:00 в усіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. Сьогодні обмеження потужності для промисловості будуть застосовуватися впродовж доби.

  Вчора ввечері в усіх регіонах України було запроваджено аварійні відключення світла. Причина – значний дефіцит потужностей в енергосистемі після російських атак, а також зростання споживання електроенергії через похолодання.

  Сьогодні зранку через дефіцит застосовувалися аварійні відключення.

  СПОЖИВАЙМО ВІДПОВІДАЛЬНО!

  У вечірні години також можлива нестача електроенергії.

  Аби уникнути аварійних відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та уникнення подальших відключень.

  Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).

  Промислових споживачів просимо переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.

  СТАН МЕРЕЖ

  Вчора у південному регіоні з технологічних причин відключалась високовольтна повітряна лінія. Її включено в роботу.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,33 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 23 692 МВт*год. Експорту не передбачається.