• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 13 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 вересня 2023 року о 11:53

   За добу через обстріли у 6 областях знеструмлювалися майже 20 тисяч споживачів, на Закарпатті через відключення підстанції затримувалися потяги

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  Ситуація у прифронтових областях

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На Харківщині через обстріл була знеструмлена повітряна лінія 110 кВ, внаслідок чого без електропостачання залишилися 9 тисяч споживачів. У Донецькій області через ворожі обстріли вимикалося п’ять ліній 35 кВ та п’ять підстанцій 35 кВ, що призвело до зникнення світла майже у 8 тисяч абонентів у 17 населених пунктах. Частково їх заживили того ж дня, ремонтні роботи тривають, енергетики працюють під постійною загрозою нових обстрілів.

  Ще близько 3 тисяч споживачів за добу були знеструмлені через обстріли у Запорізькій, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Ситуація в регіонах

  У Закарпатській області відключалася повітряна лінія 110 кВ. Через це вимикалася підстанція 110 кВ, яка живить підрозділ «Укрзалізниці», сталися порушення в русі потягів.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 8 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 15,96 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 250,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 2 368,00 МВт*год, до Молдови – 1 970,00 МВт*год.