• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 12 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 вересня 2023 року о 11:19

  Вийшов з ремонту енергоблок однієї з ТЕС, у Запорізькій області через обстріл без світла залишалися 27 населених пунктів.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Вийшов з ремонту черговий енергоблок ТЕС, який додасть до енергосистеми 150 МВт потужності. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Учора протягом трьох денних годин застосовувалися обмеження виробництва ВДЕ у різних регіонах загальним обсягом у 394 МВт.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей.

  У Запорізькій області у зв’язку з бойовими діями знеструмлювалася повітряна лінія електропередачі 35 кВ, що призвело до часткового знеструмлення 27 населених пунктів. Частково споживачів заживили - за добу енергетики повернули світло більше ніж 4 тисячам споживачів.

  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Донецькій, Харківській, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 8 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС без змін. Наразі він становить 15,97 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 932,00 МВт*год. Експорт до Словаччини склав 2 400,00 МВт*год, до Молдови – 1 280,00 МВт*год.