• In English
  • Світова спільнота допомагає Україні у подоланні наслідків обстрілів енергоінфраструктури, – Руслан Слободян
    Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 09 квітня 2024 року о 08:39

    На сьогодні близько 40 країн світу допомагають Україні подолати наслідки обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури. Про це повідомив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

    Очільник відомства зазначив, що світова спільнота пропонує допомогу всіма можливими засобами, зокрема обладнанням. До процесу долучаються не тільки країни — промислові гіганти, як Японія, Німеччина, Франція, а й невеликі країни, для яких така допомога є вагомою складовою порівняно із розміром їх ВВП. «Зокрема, країни Балтії після останніх масованих обстрілів запропонували нам обладнання теплових електростанцій, яке вони вже не експлуатують. Ми надзвичайно цінуємо цю допомогу», – повідомив Руслан Слободян.

    Уряд вживає всіх можливих заходів для найскорішого відновлення енергопостачання всім споживачам. Зі свого боку Міністр енергетики України Герман Галущенко постійно проводить зустрічі та переговори з іноземними партнерами щодо допомоги українському енергосектору.

    Коментуючи ситуацію в енергосистемі, Голова Держенергонагляду зазначив, що українські енергетики роблять все можливе для якнайшвидшої ліквідації наслідків обстрілів. Наразі аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури тривають цілодобово. На деяких об’єктах досі розбирають завали. Водночас ворог майже щоденно продовжує цілеспрямований обстріл об’єктів енергетики.

    За словами Руслана Слободяна, станом на понеділок в українській енергосистемі загалом дефіциту генерації не було. Однак через значні пошкодження інфраструктури оператора системи передачі передати і розподілити усю електроенергію рівномірно на всі регіони поки не вдається. «Тому в Харкові електроенергію постачають за графіком», – повідомив керівник Держенергонагляду.

    Він наголосив на важливості посилення захисту енергооб’єктів, зокрема шляхом покращення протиповітряної оборони (ППО). «Президент України, привертаючи увагу закордонних партнерів, неодноразово зазначає, що Україна гостро потребує збільшення кількості засобів ППО. Будемо сподіватись, що світова спільнота якнайшвидше відреагує на ці запити», – зазначив Голова.

    Нагадаємо, що Україна пройшла зиму стабільно, зокрема завдяки координованій Міненерго ремонтній кампанії, у межах якої виконано на належному рівні аварійно-відновлювальні роботи на енергетичних об’єктах.