Спільно з міжнародними партнерами напрацьовуємо законопроект «Про зелене відновлення». Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила під час спільного засідання Уряду України та Європейської комісії.
“Щоб наше майбутнє було стійким, безпечним і зеленим ми спільно з міжнародними партнерами напрацьовуємо законопроект «Про зелене відновлення» (повністю узгоджений із Зеленою таксономією ЄС та відповідним досвідом ЄС. Він стане нашою стратегією та створить основу для зеленого та стійкого відновлення України”, - зазначила Світлана Гринчук.
Вона розповіла про злочини росії проти довкілля, притягнення агресора до відповідальності та важливість зеленого відновлення:
- За три роки повномасштабного вторгнення росія завдала Україні екологічних збитків на суму понад 82 мільярди євро – і це не враховуючи нещодавнього пошкодження Арки НБК. Задокументовано майже 8 тисяч кейсів руйнування довкілля внаслідок бойових дій.
- росія продовжує нівелювати наші зусилля для боротьби з кліматичною кризою. За три роки повномасштабного вторгнення викиди парникових газів становлять близько 230 мільйонів тонн CO₂ – стільки виробляють за рік уся Австрія, Угорщина, Чехія та Словаччини разом узяті або стільки ж викидів створюють 120 мільйонів автомобілів. Загальна сума кліматичних збитків, яких завдала росія протягом повномасштабного вторгнення, оцінюється в понад 40 млрд євро.
- 10 національних парків, 8 природних заповідників та 2 біосферні заповідники зараз перебувають під окупацією. Пошкоджено та зруйновано 744 об'єкти водогосподарських споруд. Для відновлення гідротехнічної інфраструктури потрібно 7,71 млрд євро.
- Попри все, разом із міжнародними партнерами ми продовжуємо спільно працювати над реалізацією Пункту 8 Формули миру Президента Володимира Зеленського про екологічну безпеку.
- Ми співпрацюємо на високому та робочому рівнях, координуємо наші зусилля з офісом Міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією Україні (RD4U), щодо включення екологічних збитків до реєстру та розробки відповідних Правил.
“Дякую нашим партнерам та друзям за візит до Києва в цей надскладний час. Рада чути слова підтримки від наших партнерів щодо наших екологічних ініціатив. Довкілля більше не може бути мовчазною жертвою воєн. Ми разом подолаємо російський екологічний терор”, - Світлана Гринчук подякувала міжнародним партнерам.