• In English
 • Світлана Фоменко: Збереження нематеріальної культурної спадщини - одне з важливих завдань держави


  28 жовтня 2020 року в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулася прес-конференція на тему «Про реалізацію Національного проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі».

  Участь у заході взяла заступник Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

  “Завдання держави в цілому і нашого Міністерства зокрема - не просто зафіксувати, зберегти ці тисячолітні традиції, нам важливо, щоб вони передавались наступним поколінням. Саме такі речі і формують нашу ідентичність, ними потрібно пишатися, усіляко підтримувати і відкривати світу”, - зазначила вона у своєму виступі.

  Під час заходу були презентовані результати пошуково-дослідницької роботи, яка проводилася упродовж чотирьох з половиною місяців у трьох областях України - Київській, Житомирській та Рівненській.

  За цей час учасники та партнери проекту синтезували інформацію, пов’язану із промислом, візуалізували у ЗD-форматі предмети музейних зібрань, створили віртуальний музей бортництва, а також розробили інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Крім того, проведено фотовиставку «Борть. Життя. Полісся», онлайн-урок з бортництва та конкурс дитячого малюнку «Якби я був бортником».

  Проект «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.