• In English
 • Створення єдиного безпекового простору – один із пріоритетів діяльності Нацполіції
  Національна поліція України, опубліковано 29 січня 2021 року о 10:44

  Створення єдиного безпекового простору – один із пріоритетів діяльності Нацполіції. На цьому Голова Національної поліції України Ігор Клименко наголосив під час колегії про результати роботи поліцейських у 2020 році.

  Ігор Клименко зауважив, що найбільш масштабний проект в поліції – це «Поліцейський офіцер громади», який запровадили у 2018 році. За два роки поліцейські офіцери громади показали свою ефективність, отримавши близько 70% довіри місцевих жителів.

  «Наразі цей проект повноцінно втілений у 13-ти регіонах держави, ще у 6-ти – частково. Важливо, що деякі громади взяли участь у ньому із власної ініціативи. Коли керівники почули, що на території своєї ОТГ вони можуть мати місцевого поліцейського, який опікується лише проблемами громади, то самостійно забезпечили необхідні умови несення служби і транспорт для таких поліцейських», – повідомив Ігор Клименко.

  Всього в Україні створено 1470 об’єднаних територіальних громад. Майже 450 ПОГів обслуговують 275 громад. А це - понад 4 мільйони громадян.

  «Наша мета – у кожній громаді має бути хоча б один місцевий поліцейський. А у великих за територією та населенням ОТГ – по 2, а то й 3. Тож процес підготовки поліцейських офіцерів громади триває», – наголосив Голова Нацполіції.

  Окрім поліцейських громади, тісну комунікацію з людьми підтримують дільничні офіцери поліції. Впродовж минулих двох років було відкрито майже 450 поліцейських станцій, в яких знаходяться кабінети дільничних. А це означає, що поліцейський завжди поруч.

  «Крок за кроком ми оптимізовуємо нашу роботу та покращуємо якість надання поліцейських послуг. Одним із таких кроків стало запровадження у підрозділах поліції фронт-офісів, де будуть створені комфортні умови та кожен відвідувач зможе швидко отримати консультацію чи залишити звернення. Перебування громадян в поліції буде фіксуватися на відеокамери. У цьому ж контексті готуємося втілити в життя масштабний проект Custody Records: ця система відеонагляду вже використовується у 130-ти підрозділах поліції і потрібна для гарантування дотримання прав людини в поліції та захисту правоохоронців від можливих провокацій», - зазначив глава відомства.

  У засіданні відомчої колегії Нацполіції щодо підсумків роботи за 2020 рік беруть участь перший заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, Голова Національної поліції Ігор Клименко, керівництво Нацполіції, а також начальники структурних підрозділів центрального органу управління поліцією, міжрегіональних територіальних органів та начальники ГУНП і їх заступники.