Створення Міністерства у справах ветеранів значно пришвидшить соціальну адаптацію військовослужбовців і стане потужним інструментом для продовження ефективної роботи Трастового фонду НАТО зі зміни військової кар’єри на професійну цивільну у 2019 році в Україні.
Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з головою оціночної групи консалтингової компанії ISSAT (Швейцарія) Олександром Бур’яном та представниками Посольства Королівства Норвегія в Україні.
Сторони обговорили результати виконання проекту Україна – Норвегія «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні», а також створення Міністерства у справах ветеранів та пріоритети його роботи.
«Уряд на засіданні у середу ухвалив рішення створити Міністерство у справах ветеранів, були визначені основні напрями його роботи. Новостворене відомство повністю візьме на себе відповідальність за соціальну адаптацію військовослужбовців, їхню медичну і психологічну реабілітацію. Сподіваюсь, що цей факт стане потужним інструментом для продовження роботи Трастового фонду НАТО зі зміни військової кар’єри на професійну цивільну у наступному році в Україні», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.
Вона додала, що Україна має підтримувати соціальну адаптацію військовослужбовців на національному рівні, тому Кабінет Міністрів постійно працює над розробкою концепції та державної програми соціальної адаптації військових і їхніх сімей.
Також Віце-прем’єр-міністр подякувала Норвегії за багаторічну підтримку у сфері перепідготовки та адаптації українських військовослужбовців до мирного життя і запевнила, що втілення проекту «Україна – Норвегія» в життя на практиці протягом багатьох років є чудовою моделлю для підвищення соціальної захищеності військових у мирному житті.
Довідково
Міжнародний проект «Україна – Норвегія» реалізується в Україні вже 15 років. Його мета – зняття соціальної напруженості серед колишніх військових у зв'язку зі скороченням Збройних Сил та сприяння соціальній адаптації офіцерів і членів їхніх сімей до умов цивільного життя. Фінансування проекту на 100% здійснює Міністерство закордонних справ Норвегії. Організатором виконання проекту в Україні є «Міжнародний фонд соціальної адаптації».
Виконавцями проекту з українського боку є: університети, громадські організації ветеранів Збройних Сил, підприємства та організації, професійно орієнтовані на вирішення соціальних проблем. За 15 років понад 9500 військовослужбовців та членів їхніх сімей пройшли перепідготовку.
З 27 листопада до 7 грудня в Україні перебувають представники консалтингової компанії ISSAT (Швейцарія) з метою проведення заходів з оцінки якості виконання проекту «Україна – Норвегія».