• In English
  • Стратегія національної безпеки України визначає засади не лише планування оборони держави, а й розвиток сил оборони, - Андрій Таран
    Міністерство оборони України, опубліковано 12 травня 2021 року о 11:34

    Чинна Стратегія національної безпеки України, на відміну від попередніх документів, визначає засади не лише планування оборони держави, а й розвиток сил оборони. Про це зазначив Міністр оборони України Андрій Таран, додавши, що положення Закону України «Про національну безпеку України» чітко окреслюють роль, місце та взаємозв’язки Стратегії у ієрархії документів з питань національної безпеки і оборони.

    «Новий підхід оборонного планування враховує пріоритетність і ресурсні можливості держави у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективах. Наразі, першочерговий розвиток ведеться відносно восьми напрямів», - підкреслив Андрій Таран.

    Зокрема, він відзначив, що планування оборони держави і розвиток сил оборони передбачають удосконалення системи управління військами і зброєю, розвиток військово-морських спроможностей, протиповітряної оборони, авіації, ракетних військ і артилерії, систем розвідки, безпілотних і роботизованих комплексів. Насамкінець, удосконалення систем мобілізації, територіальної оборони та руху опору.