• In English
 • Стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад — 2022
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 13 жовтня 2021 року о 16:02

  Сьогодні, 13 жовтня, розпочався Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад — 2022. До участі запрошуються гірські громади Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Граничний розмір гранту становить 250 тисяч гривень, а обов’язковою умовою є наявність власного внеску у розмірі не менше 20%. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

  «Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – це своєрідний конкурс стартапів, оскільки в умовах обмеженого бюджету для органів місцевого самоврядування є викликом підготувати якісні проекти, які за передбачену суму гранту можуть бути реалізовані. І, головне, позитивно вплинути на розвиток тергромад», – підкреслив Іван Лукеря.

  Аби взяти участь у конкурсі проекти мають відповідати одному з його пріоритетних напрямків, а саме:

  • збереження історико-культурної та природної спадщини;
  • розвиток спорту в гірських громадах;
  • безпека громад Карпатського регіону;
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

  «Готуючи проектну заявку, потенційні заявники повинні пам’ятати про обов’язкову наявність угоди чи декларації партнерства з органом місцевого самоврядування, на території якого реалізуватиметься проект. Окрім цього необхідно врахувати, що за грантові кошти фінансуватимуться лише капітальні видатки, а всі проекти мають бути реалізовані до 31 грудня 2022 року», – зазначила керівниця Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Наталя Савка.

  Взяти участь у відборі можна за посиланням: https://bit.ly/3lC3aLj.

  Приймання заявок триває до 8 листопада 2021 року. Оголошення підсумків відбудеться у грудні 2021 року.

  Довідково

  Проект «Карпатська мережа регіонального розвитку» реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується за кошти державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

  Упродовж 2018-2021 років Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» провела шість конкурсних наборів в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. За цей час одержано 1069 заявок, спрямованих на вирішення проблем розвитку гірських територій, з яких профінансовано 230 проектів загальним бюджетом майже 60 млн гривень.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що завдання Мінрегіону на найближчі роки – забезпечити економічний “стрибок” на регіональному рівні.