• In English
 • Стартували триденні навчання українських фахівців з кібербезпеки, - Держспецзв'язку

  20 вересня у Кіберцентрі UA30 стартували триденні навчання українських фахівців з кібербезпеки. Навчання з нарощування потенціалу в області кібербезпеки відбуваються за ініціативи проекту EU4DigitalUA “Інтероперабельність е-послуги та кібербезпека”.

  Під час навчань 50 учасників від сектору безпеки і оборони та Нацбанку матимуть можливість «наживо» боротися з атаками умовних хакерів, в ролі яких виступають фахівці естонської спеціалізованої компанії, що займається проблемами кіберзахисту. Іноземні експерти планують реалізувати нестандартні сценарії та продемонструвати українським фахівцям класичні та приховані кібератаки.

  «Такі навчання - унікальна можливість в умовах, наближених до реальних, відпрацювати сценарії реагування на кібератаки і забезпечити злагоджену роботу команд, підвищити навички реагування на кіберінциденти», – наголосив, відкриваючи захід, заступник Голови Держспецзв’язку Віктор Жора.

  За його словами, оптимальним для досягнення таких цілей є робота за сценарієм Live Fire. Це – відпрацювання реальних сценаріїв кібератак у навчальному середовищі.

  «Хочу зазначити, що ці навчання відбуваються в рамках кіберреформи UA30. Тренінговий кіберцентр є частиною ініціатив з реформування, які розпочала команда Держспецзв’язку під керівництвом Голови Служби Юрія Щиголя за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Кібернавчання, міжнародна співпраця, підвищення кваліфікації – важлива складова цієї реформи, так само як і нормативно-правові зміни, підвищення технічного потенціалу системи кіберзахисту і системи кібербезпеки держави в цілому», – зауважив заступник очільника Служби.

  Він висловив переконання, що за умови належної підтримки з боку держави, Україна має всі шанси до 2030 року увійти до числа світових лідерів у сфері кібербезпеки, і забезпечити високу готовність до відбиття кібератак і реагування на кіберзагрози.

  Естонія - надійний партнер України в реалізації проектів з кібербезпеки та захисту даних, інституційного зміцнення органів державної влади. Успішний досвід Естонії в побудові кіберзахисту є корисним для нашої країни, тож вклад естонських колег у підвищення фахового потенціалу українських професіоналів та участь у міжнародних кібернавчаннях з протидії кібератакам є важливою складовою безпеки нашої держави в цілому.

  «Сприяння кібербезпеці України є одним з ключових завдань проекту EU4DigitalUA, і після організованої нами в травні цього року першої хвилі кібернавчань ми раді запропонувати нашим українським партнерам вже другу хвилю, яка посилює та розвиває досягнуті результати, - наголосив Юрій Копитін, в.о. керівника команди проекту EU4DigitalUA. – Ми із задоволенням бачимо, як покращується координація та взаємодія між основними суб’єктами сфери кібербезпеки України».