• In English
 • Стартувала реєстрація на 7-й Всеукраїнський забіг “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 липня 2024 року о 16:27

  3 липня 2024 року в приміщенні Укрінформу провели прес-конференцію щодо оголошення реєстрації на 7-й Всеукраїнський забіг в пам'ять про загиблих захисників та захисниць “Шаную Воїнів, біжу за Героїв України”, що цьогоріч відбудеться 31 серпня.

  “Вшанування пам’яті загиблих є одним з пріоритетних напрямів роботи Міністерства у справах ветеранів України, яке підтримує забіг з 2020 року. Такі заходи є вкрай важливими та необхідними сьогодні для країни! Адже забіг – це одна з можливостей віддати шану та повагу тим Героям. Сьогодні маємо честь оголосити про старт реєстрації на забіг, який відбудеться 31 серпня в Києві, в регіонах України та за кордоном”, — сказав заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов.

  Один з ініціаторів забігу, ветеран російсько-української війни Олег Дурмасенко зауважив, що за роки свого існування географія забігу розширилася від регіонів України до майже 40 країн світу.

  “Ми маємо вже і більше досвіду, і потужнішу команду. Я тішусь тим, що серед нас із самого початку Мінветеранів — воно завжди було поряд. Забіг виходить на потужніший рівень. У цьому році буде багато приємних сюрпризів, пов’язаних із вшануванням загиблих героїв, повагою до української нації у всьому світі, і на всіх теренах нашої незламної України. Кожен має право пробігти з іменем Героя, віддати йому честь, отримати інформацію про нього, і, наголошую, зареєструвати та взяти участь в забігові”, — анонсував один із засновників забігу, ветеран Олег Дурмасенко.

  На прес-коференції, окрім оголошення старту реєстрації учасників забігу, розповіли про маршрут та регламент проведення заходу у Києві.

  “Уже 7-й рік поспіль столиця проводить забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України», з кожним роком кількість учасників зростає. Зокрема, це вже 5-й забіг за підтримки Київської міської державної адміністрації. Важливим залишається значущість даного забігу, адже долучається багато людей, які біжать за своїх рідних, близьких, коханих та друзів. І ми своєю чергою повинні підтримувати цих людей та берегти пам‘ять про наших Героїв”, — зазначила директорка департаменту молоді та спорту виконавчого органу КМДА Юлія Хан.

  Проведення забігу традиційно відбувається напередодні 29 серпня — Дня пам’яті захисників України, та є щорічною традицією вшанування полеглих Героїв.

  Під час забігу кожен учасник має подолати обрану дистанцію (2 км, 5 км або 10 км) із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за волю України у період з 2014 по 2024 роки та поділитися життєписом Захисника чи Захисниці з тегами #БіжуЗаГероя_2024 та #забіг2024 у соціальних мережах.

  Організатори — Міністерство у справах ветеранів України у співпраці з Міністерством молоді та спорту України, Київською міською військовою адміністрацією, ГО "Славетні епохи України" за участі обласних військових адміністрацій та інших ЦОВВ, Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, Національного музею Революції Гідності, ГС “Національна рада спортивної реабілітації захисників України”, ГО "Незламні Матері України", ГО “Асоціація медиків Революції Гідності”, ВГО “Легіон АТО”, ГС “Труханів острів”.