• In English
 • Сталий розвиток і декарбонізація: Міненерго працює над оновленням індикаторів для реформування енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 січня 2024 року о 13:58

  Відбулося чергове засідання робочої групи, створеної наказом Міністра енергетики України Германа Галущенка для напрацювання пропозицій про індикатори, які стануть основою реформування енергетичного сектору України на засадах сталого розвитку.

  «Ми зацікавлені максимально підтримувати високий темп у проведенні реформ, спрямованих на декарбонізацію, розвиток відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності. А також важливо представити міжнародній спільноті стан енергетичної системи, що постраждала внаслідок збройної агресії росії. Це дозволить посилити позицію України у залученні міжнародної допомоги для післявоєнного відновлення», - зазначила заступник Міністра енергетики Світлана Гринчук.

  Робоча група функціонує з метою досягнення та реалізації однієї з 17 цілей сталого розвитку, які були затверджені 70-ою сесією Генеральної Асамблеї ООН, - «Доступна та чиста енергетика». До складу робочої групи входять представники НЕК «Укренерго», НКРЕКП, Офісу реформ Міненерго, ПРООН, громадських організацій.

  Внаслідок повномасштабного вторгнення та масованих обстрілів рф енергосистеми України істотно порушено механізм і своєчасність збору даних, потрібних для проведення якісного аналізу впровадження та досягнення Цілей сталого розвитку в Україні.

  Міненерго розробило та подало на розгляд робочої групи розширений перелік індикаторів, які охоплюють широкий спектр державної політики у сферах і прямо чи опосередковано стосуються енергетичної галузі. Зокрема, у виробництві електроенергії та тепла, показниках енергоефективності, вуглецевого сліду в паливно-енергетичному комплексі, «енергетичної» бідності населення, покриття вразливих споживачів субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

  Також триває робота над проектом акта Уряду про оновлення завдань та індикаторів, за якими оцінюватиметься прогрес України у досягненні Цілей сталого розвитку.