• In English
 • США вітають анбандлінг «Нафтогазу»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 липня 2018 року о 17:56

  Сполучені Штати Америки позитивно оцінюють погодження дорожньої карти про співпрацю наглядових рад НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Магістральні газопроводи України» з метою повного і прозорого відокремлення функції оператора ГТС в Україні. Про це заявив заступник Державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе. «Процес відокремлення функції оператора ГТС (анбандлінгу) має бути завершений до початку 2020 року, після закінчення дії чинного контракту на транзит газу з ПАТ «Газпром», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

  Також сторони обговорили широке коло питань, зокрема, загрози від реалізації проекту «Північний потік-2» та зацікавлення України в американських інвестиціях.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, експертний досвід США нині є надзвичайно важливим для енергетичної безпеки і України, і Євросоюзу. У час гібридних протистоянь ми повинні запобігти геополітичним спекуляціям, особливо у такій стратегічно важливій сфері, як енергетика, наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Північний потік-2» – це суто політичний проект, що підриває єдність та безпеку Європейського Союзу й України. Для нас надзвичайно важливо, що в Сполучених Штатах це чітко розуміють», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Заступник Державного секретаря США запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну в реформуванні сфери енергетики, зокрема, через технічну допомогу, експертні оцінки та популяризацію України як привабливої країни для інвестицій. «Я нещодавно повернувся з Брюсселя, де мав низку важливих переговорів з енергетичних питань. Там я побачив беззаперечну підтримку України», – наголосив Френсіс Феннон. США визнають поступ України на шляху реформ, і зараз надзвичайно важливо, щоб Україна не сходила з наміченого шляху. Також Френсіс Феннон додав, що США готові продовжити інвестувати в Україну, адже з’явилося багато можливостей для спільного бізнесу. Заступник Державного секретаря США зазначив, що Україна може бути перспективним ринком для американських інвестицій.

  Своєю чергою, Іванна Климпуш-Цинцадзе запевнила, що Уряд України відкритий до співпраці і всіляко сприятиме новим інвестиційним проектам зі Сполучених Штатів.

  Також вона зазначила, що пріоритетом для України в енергетичному секторі залишається інтеграція до енергоринку ЄС. «Результати саміту Україна-ЄС дали нам чіткий орієнтир, куди рухатимемось далі, й де-факто інтеграція до Енергетичного ринку, без сумніву, у пріоритеті наших реформ. У цьому контексті до кінця поточного року Уряд спільно зі стороною ЄС має розробити «дорожню карту» для реалізації цієї мети», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  США вітають анбандлінг «Нафтогазу» США вітають анбандлінг «Нафтогазу»