• In English
 • США продовжать підтримку українського енергосектору: зустріч Германа Галущенка і Тимчасового повіреного Сполучених Штатів в Україні Роберта Нідхема
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 грудня 2023 року о 19:12

  Продовження співпраці в атомній галузі, створення розподіленої генерації та реалізація спільних проектів локалізації виробництва енергообладнання заради зміцнення стійкості енергосистеми.

  Про це йшлося під час зустрічі Міністра енергетики України Германа Галущенка та Тимчасово повіреного у справах США в Україні Роберта Нідхема. Участь у зустрічі також взяли: виконуюча обов'язки Голови місії USAID в Україні Теодора Делл, керівник Офісу критичної інфраструктури USAID в Україні Райан Найт, заступники Міністра енергетики України Ярослав Демченков та Микола Колісник.

  Герман Галущенко подякував США за політичну, фінансову і технічну допомогу, яка надається українському енергосектору.

  «Ми дякуємо Сполученим Штатам за підтримку та готовність розширювати партнерство з Україною, зокрема за новою програмою, яка передбачає реалізацію прогресивних проектів в енергосекторі», - зазначив Герман Галущенко під час обговорення особливостей нового проекту USAID Securing Power, Advancing Resilience & Connectivity (SPARC) Activity «Захист електроенергії, підвищення стійкості та підключення».

  Міністр також подякував американській стороні за внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 25 млн доларів та наголосив на важливості допомоги USAID у закупівлі необхідного українському енергосектору обладнання, що забезпечує прозорість використання коштів Фонду.

  Також під час зустрічі йшлося про ефективну співпрацю Міненерго та Міністерства енергетики США, Держдепартаменту США, USAID, Посольства США в Україні у напрямку зміцнення енергетичної безпеки України. У цьому контексті сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі та реалізацію спільних проектів локалізації виробництва енергетичного обладнання в Україні.

  Окремо Герман Галущенко окреслив плани реформування енергетичного сектору України. Зокрема, реалізацію положень Закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, спрямованого на імплементацію Регламенту ЄС (REMIT), імплементації 4-го енергопакета, а також корпоративну реформу.

  Американська сторона під час зустрічі засвідчила готовність продовжувати всебічну підтримку України у зміцненні енергетичної безпеки.