• In English
 • Спрощення логістики та нові транспортні коридори: Микола Сольський виступив з рядом ініціатив у Брюсселі

  Міністр аграрної політики та продовольства України під час робочої поїздки до Брюсселя зустрівся з Комісаром ЄС з сільського господарства Янушем Войцеховським та Гендиректором ЄК з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості Вольфгангом Бутчером.

  Під час зустрічі обговорили тему нарощення експорту української с/г продукції. Міністр агрополітики наголосив, що Україна може розширити експорт за певних умов. Це – спрощення логістики, збільшення європейських зерновозів – залізничних та автомобільних та розробка нових маршрутів.

  Міністр запропонував підтримати європейських виробників зерновозів, надавши їм державні субсидії. Такі спільні кроки стримають ціни на ринку сільськогосподарської продукції.

  «Якщо ця програма запрацює, я в цьому впевнений, вона стримає ціни та призупинить інфляцію. Спрощена логістика дозволить транспортувати зерно дешевше. Ці маршрути мають дуже великий шанс стати постійними, переформатують ринок та спровокують більш тісні зв’язки всередині центральної Європи», – зазначив Микола Сольський.

  Також Міністр підкреслив важливість будівництва трубопроводу з України до Польщі, яким транспортуватимуть олію.

  «Цей трубопровід відкриватиме нові можливості для Польщі і для України. Чим більше приватного бізнесу долучиться, тим краще», – зазначив Микола Сольський.