• In English
 • Співпраця з ЄС у транспортній галузі потребує посилення, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 лютого 2018 року о 21:00

  Реформування транспортної галузі через імплементацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і поглиблення співпраці з Євросоюзом у цій сфері потребують інтенсифікації з урахуванням тих можливостей, які отримали українські та європейські компанії завдяки дії ЗВТ. Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе з Генеральним Директором з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

  За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, наразі реалізація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у транспортній сфері зосереджена на розробці законодавства щодо регулювання автомобільних, залізничних, внутрішніх водних перевезень, перевезення небезпечних вантажів та надання поштових послуг. Так у Верховній Раді зараз шість першочергових і системних законопроектів. За словами Віце-прем’єр-міністра, Мінінфраструктури та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України у тісній співпраці формують висновки щодо них, які будуть розглянуті під час найближчого засідання профільного урядового комітету.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про схвалені Урядом «дорожні карти» гармонізації українського законодавства з правом ЄС, що мають закласти основи для взаємного відкриття ринків України та ЄС. Також, за її словами, найближчим часом Уряд має схвалити Національну транспортну стратегію до 2030 року, яка має засвідчити незворотність змін у транспортній галузі.

  Хенрік Холовей у відповідь зазначив, що весь цей комплекс рішень забезпечить належну пріоритизацію завдань у цій сфері, а відтак передбачуваність політики ЄС щодо фінансової та експертної підтримки для України. Віце-прем’єр-міністр наголосила на тому, що розвиток інтеграції транспортних систем України та ЄС є невід'ємною складовою функціонування ЗВТ. З огляду на це, вона закликала посилити роботу щодо вирішення питання обміну квотами на дозволи для перевізників.

  Вона також зазначила, що оскільки перемовини з Грузією та Молдовою щодо спільного авіапростору вже завершені, то є надія на якнайшвидше розблокування процесу підписання Угоди про спільний авіапростір між Україною та ЄС. Міністр інфраструктури Володимир Омелян підтримав позицію Віце-прем’єр-міністра щодо цих питань і висловив сподівання на те, що 2018-й рік стане результативнішим за минулий рік у контексті співпраці з ЄС в транспортній галузі.

   У свою чергу, представник Єврокомісії зазначив, що Україна та ЄС вже готові до більш тісних транспортних зв'язків. Про це, зокрема, свідчить приєднання України до європейської транспортної мережі TEN-T наприкінці минулого року. «Свідченням того, наскільки ваша країна є важливим партнером для ЄС у транспортній сфері є те, що саме Україна стала першою країною з країн Східного партнерства, з якою Євросоюз вже завтра тут, у Києві, розпочне Транспортний діалог», – додав Хенрік Хололей. За його словами, ЄС і надалі готовий підтримувати Україну в реформуванні транспортної сфери та зближенні транспортних систем.

  Співпраця з ЄС у транспортній галузі потребує посилення, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Співпраця з ЄС у транспортній галузі потребує посилення, – Іванна Климпуш-Цинцадзе