• In English
 • Співпраця України та ЄС в енергетичних питаннях сьогодні найміцніша, – зустріч Глави Уряду з главою енергодиректорату Єврокомісії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 квітня 2018 року о 15:11

  Енергетична співпраця України та Європейського Союзу перебуває на піку розвитку, і ЄС повністю підтримує позицію Уряду щодо реформи газового ринку, ринку електроенергії, запровадження прозорості й незалежності в роботі регуляторів. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з генеральним директором Генерального Директорату з питань енергетики Європейської Комісії Домініком Рісторі.

  «Енергетична безпека має велике значення. Ми маємо забезпечити прозорість та ефективність енергосектору. Тут наші позиції збігаються. Нам треба йти далі, вести реформи. І розуміння напрямку і шляху змін у нас так само має бути спільним», - сказав Володимир Гройсман.

  «У нас інтенсивний діалог. Співпраця України з ЄС в сфері енергетики найсильніша на всі часи. Ми готові посилювати свою підтримку – в тому числі шляхом залучення ресурсів різних міжнародних структур», - відзначив зі свого боку Домінік Рісторі. 

  Він повідомив, що ЄС сьогодні обговорює низку директив з енергетичних питань, передусім в контексті виконання рішень Арбітражної палати Стокгольма, використання альтернативних маршрутів поставки газу в Україну, а також збереження транзиту газу через територію України.

  «Цей транзит важливий для нас – з огляду на поставки ресурсу, для вас - з огляду на доходи від транзиту. Але що стосується Стокгольма, ми очікуємо виконання Росією судового рішення. І ми розраховуємо на виконання існуючих газових угод», - сказав представник Єврокомісії.

  Глава Уряду запевнив колег в тому, що Україна була і залишається надійним партнером. «Ми будемо виконувати всі свої зобов’язання по всіх параметрах, про які домовлено», - сказав Володимир Гройсман.

  В ході зустрічі сторони торкнулися питань модернізації ГТС, обговорили план реформ Уряду, перспективи формування в Україні антикорупційного суду, а також бачення формування прозорого ринку газу.

  Окрему увагу приділили питанням тарифної політики. Домінік Рісторі повідомив, що наразі Євросоюз обговорює питання створення спеціального інституту – виміру платоспроможності людей з огляду на оплату енергоносіїв. Ця ініціатива має стати реальним інструментом виміру і врахування соціального аспекту в тарифних регуляціях. 

  Співпраця України та ЄС в енергетичних питаннях сьогодні найміцніша, – зустріч Глави Уряду з главою енергодиректорату Єврокомісії