• In English
 • Спільний проект МОЗ та Світового банку у сфері відновлення охорони здоров’я буде схвалений цього місяця
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 грудня 2022 року о 14:46

  Під час робочої зустрічі Міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка та головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна з представниками Світовому банку було озвучено, що проект «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine), анонсований у жовтні, очікує схвалення Радою директорів Світового банку вже у грудні цього року.

  Напередодні Україна та Світовий банк підписали протокол переговорів щодо залучення позики на суму €100 млн та грант Глобального фонду фінансування на суму $10 млн (GFF Grant) для реалізації цього проекту.

  «Кошти будуть направлені на реалізацію комплексу невідкладних заходів для повернення до стабільної роботи системи охорони здоров’я, відновлення зруйнованих чи пошкоджених війною медичних закладів, їх модернізацію та підвищення ефективності», — зазначив Міністр.

  Також кошти планують направити на наступні напрями роботи:

  • задоволення нових потреб в охороні психічного здоров’я та реабілітації;
  • подальше вдосконалення та посилення первинної медико-санітарної допомоги;
  • модернізацію та підвищення ефективності стаціонарної допомоги;
  • розбудову потенціалу, підтримку інновацій, розвиток електронної системи охорони здоров’я.

  Основні заходи з реалізації проекту планується здійснити у 2023-2024 роках. Загальна потреба у фінансуванні цього проєкту оцінюється в розмірі близько $500 млн.

  Міністерство й надалі працюватиме для підтримки і розвитку системи охорони здоров’я України в умовах повномасштабного вторгнення росії. Підтримка цього та інших проектів, що направлені на вирішення проблем у сфері охорони здоровʼя, буде відбуватись з різних джерел, враховуючи позику та гранти Світового банку, Банку розвитку Ради Європи, Європейського банку реконструкції та розвитку та інших.