• In English
 • Сонячні панелі дозволяють українським родинам заощаджувати на витратах за електроенергію, а також заробляти

  Про переваги встановлення приватних сонячних електростанцій та стрімке зростання попиту українців на такі СЕС розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час інтерв’ю «24 каналу».

  «Якщо встановити сонячну станцію у своєму домогосподарстві потужністю до 30 кВт, то можна не лише самостійно дбати про електрозабезпечення будинку, а й продавати у загальну мережу надлишок виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. На сьогодні цей тариф становить 18,09 євроцента за 1 кВт*год», - пояснив Голова.

  Така можливість з’явилася у червні 2015 р., коли спільно з Держенергоефективності було розроблено та прийнято Закон України № 514-19.

  У результаті за 3 роки кількість сонячних станцій, встановлених приватними домогосподарствами, зросла із 132 приватних СЕС станом на кінець III кварталу 2015 р. до 3553 СЕС станом на кінець I кварталу 2018 року.

  Наприклад, власник сонячної станції потужністю 30 кВт на Київщині продає державі «чисту» електроенергію та отримує щомісяця біля 20-30 тис. гривень.

  «Загалом в країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Це величезний ринок для виробників СЕС, і сьогодні ми вже можемо гордитися тим, що вітчизняний бізнес працює у цій сфері», - заявив Сергій Савчук.