• In English
 • Сьогодні вранці успішно завершилась спеціальна операція з евакуації українських громадян із Сирії, – Ганна Маляр
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 жовтня 2021 року о 10:08

  Сьогодні, 19 жовтня, успішно проведено чергову, четверту, операцію з евакуації громадяни України з регіону північно-східної Сирії. Планується фінальна (п’ята) операція з евакуації. Про це повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

  «Життя кожного українця та його безпека є найвищою цінністю для нашої держави. У 2017 році стало відомо, що у двох закритих таборах – Аль Холл і Родж – на території північно-східної Сирії («Сирійського Курдистану») перебувають громадяни України (жінки та діти)», – повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

  З кінця 2020 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України та МЗС почали проводити спеціальні операції з евакуації громадян України із Сирії.

  «Сьогодні проведено 4-ту таку операцію, яка відбулась за допомогою почесного консула України в Ербілі доктора Фархана. Планується фінальна (5-та) операція з евакуації. Після чого всі громадяни України будуть повністю евакуйовані з регіону північно-східної Сирії («Сирійський Курдистан»). Наразі там залишається 11 родин громадян України. Всі вони вивезені з табору Аль Холл, підготовлені до евакуації, але перебувають на карантині», – проінформувала заступник Міністра оборони.