• In English
 • Сьогодні робимо все, аби підготувати енергосистему до опалювального сезону, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 липня 2019 року о 19:46

  Уряд України не зважаючи на перехідний період формування нової більшості Парламенту та нового Уряду працює і робить все від нього залежне, аби підготувати енергосистему країни до опалювального сезону. Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Країну потрібно підготувати до опалювального сезону. Робимо все планово, робимо все, аби створити запаси, підготувати атомну енергетику, зробити всі процедури по НАК «Нафтогаз», - сказав Володимир Гройсман.

  Він також зауважив, що зараз НАК «Нафтогаз України» закуповує газ за прийнятною ціною. Його продаватимуть споживачам так само за прийнятною ціною.

  Довідково

  Останні роки Уряд України вчасно проводить підготовку країни до осінньо-зимового періоду, і цей рік не має бути виключенням. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час проведення урядової наради з питань підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2019/20 року та забезпечення його сталого проходження. Глава Уряду підкреслював, що цього року підготовчий ресурс у регіонах забезпечено: робота відбувається постійно. Саме тому важливо, щоб українські родини, дитячі садочки, школи, лікарні так само були з теплом і в зимовий період 2019-2020 років, а дорожня інфраструктура працювала у містах та між районними і обласними центрами, не допускаючи снігових заторів. Прем’єр-міністр зазначив, що питання підготовки до зими – питання надзвичайної ваги. На 1 жовтня треба вийти на повну готовність до опалювального сезону – незалежно від погодних умов, додав Володимир Гройсман.

  За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, наразі в Україні 153 696 будинків повинні отримати паспорти готовності до осінньо-зимового періоду 2019/20 року. 49,5% будинків комплексно підготовлено до зими, а 79 % будинків мають облік тепла. Щоправда, цей розподіл не рівномірний. Є регіони, де кількість будинків з лічильниками становить всього від 15,5% до 45%. Вже підготовлені понад 21 тис. об’єктів соціально-культурного призначення. З них 8 438 закладів освіти (52,4%), 6719 садочків (53,2%), 5959 медичних закладів (52,1%). За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, обсяг закачаного в ПХГ газу наразі перевищує 15 млрд кубометрів, але за дорученням Глави Уряду цей показник треба довести до не менше 20 млрд кубометрів. Запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять на кінець липня 1301 тис. тонн, у тому числі газової групи – 878 тис. тонн, антрацитової групи – 423 тис. тонн. За даними Агентства автомобільних доріг «Укравтодор», кількість техніки, що необхідно підготувати до зими, становить 6,2 тис. одиниць. За інформацією Мінрегіону, вже заготовлено 582,7 тис. тонн посипкового матеріалу і реагентів (51,34%).

  Сьогодні робимо все, аби підготувати енергосистему до опалювального сезону, – Володимир Гройсман Сьогодні робимо все, аби підготувати енергосистему до опалювального сезону, – Володимир Гройсман