• In English
 • Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил перебування у природних екосистемах
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 06 червня 2020 року о 09:47

  Для того, щоб вберегти екосистеми країни від вогняної стихії та людської недбалості, рятувальники проводять комплексну роботу з попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях, у лісах тощо. Спільно з правоохоронцями, волонтерами та представниками лісових господарств вони активно патрулюють лісові масиви, а також у ході інформаційно-роз’яснювальної роботи пояснюють людям, як можна запобігти знищенню вогнем зеленого фонду держави.

  Так, днями рятувальники ДСНС провели профілактичну роботу серед мешканців Теофіпольського району Хмельницької області, під час якої нагадали місцевому населенню про наслідки спалювання сухої рослинності та роз’яснили правила безпечного відвідування лісових масивів.

  Рятувальники Дніпропетровщини спільно з представниками Національної поліції провели днями профілактичну роботу у селищі Покровське. Під час бесіди учасники рейду звернули увагу громадян на причини виникнення пожеж у природних екосистемах у весняно-літній період: це можуть бути кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища та необережне поводження з ним, навмисне випалювання сухої трави та рослинності тощо. В більшості випадків причиною пожеж є людський фактор. І хоча всі розуміють усю користь того, що дають нам зелені насадження, але чомусь так безвідповідально ставляться до природи. Рятувальники також акцентували увагу на недопущенні виникнення пожеж на відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності, розповіли про небезпеку, що несе за собою неконтрольований вогонь, проінструктували щодо дій у разі виникнення пожежі на відкритій території чи у лісі.

  У свою чергу, на Одещині рятувальники провели профілактичну роботу на території Іванівського району.

  Крім того, вогнеборці постійно тренуються, аби ефективно реагувати на пожежі в екосистемах.

  Зокрема, закарпатські рятувальники й лісники провели спільні навчання з гасіння умовної лісової пожежі в урочищі Борсуків, що в смт Міжгір’я. Під час заходу представники двох служб відпрацювали алгоритм взаємодії у випадку виявлення загорання, а також тактичні схеми боротьби з лісовими пожежами.

  Така робота проводитиметься упродовж усього пожежонебезпечного періоду.

  Тож, зважаючи на збільшення кількості загорянь, Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах!

  Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

  Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

  Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.