• In English
 • Синергія дій відомств – покращення стану вод та забезпечення питного водопостачання населення
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 27 червня 2019 року о 09:46

  26 червня 2019 року члени Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорили прогнози водності у басейнах Дніпра та Дністра у липні 2019 року та якісний стан води у водосховищах.

  Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у липні очікується 70% від норми, а водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища 90% від норми.

  Протягом червня каскад дніпровських водосховищ працював в узгодженому Міжвідомчою комісією режимі і станом на 25 червня його наповнено на 98,3% від проєктного.

  Варто зазначити, що завдяки спільним зусиллям Держводагентства та членів Міжвідомчої комісії для покращення якісного стану та проточності вод у каскаді дніпровських водосховищ узгоджувались оптимальні рішення.

  Зокрема, за зверненням Держрибагентства з 20 по 26 червня 2019 року забезпечено пропуск води через турбіни Київської ГЕС, постійними витратами у нічний час до 400 м3/с.

  За зверненням Кременчуцької міської ради у вихідні дні з 22 червня до 30 червня 2019 року передбачено скидні витрати з Кременчуцького водосховища лівобережними гідроагрегатами близько 750 м3/с.

  Про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним, поінформував представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.

  Отже, Міжвідомча комісія у результаті обговорення узгодила оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на липень 2019 року.

  При узгодженні режимів члени комісії врахували такі фактори, як гідрометеорологічна і водогосподарська обстановки у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на липень та питання забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ тощо.

  Крім того, Держрибагентству рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду і за необхідності коригування режиму роботи водосховищ, пов’язаних з умовами існування водних біоресурсів, оперативно інформувати Держводагентство.

  Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, Міжвідомчою комісією узгоджено здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

  У разі пропуску дощових паводків режими встановлюватимуться у робочому порядку в кожному окремому випадку.

  Інформуємо, що для пропуску швидкоплинного дощового паводка, який сформувався у басейні Дністра 25.06.2019 року, здійснюватимуться такі витрати:

  27 червня – 600-700 м3/с;

  28 червня – 500 м3/с;

  29 червня – 400 м3/с з подальшим переходом на припливні витрати.