• In English
 • Швеція готова інвестувати у відновлення України в 2023 році, – розмова міністрів енергетики
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 грудня 2022 року о 19:41

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з Віце-прем’єр-міністром - міністром енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Еббою Буш.

  Герман Галущенко наголосив, що росія продовжує здійснювати масовані атаки на енергетичний сектор України, наносячи удари, зокрема, по об’єктах теплової та гідрогенерації.

  “росіяни намагаються роз’єднати нашу енергосистему, унеможлививши передачу електроенергії з одної частини країни в іншу. Однак українські енергетики роблять неймовірне, і проводячи ремонти 24/7, відновлюють електропостачання знову і знову”, - підкреслив Міністр.

  Він зазначив, що проведення такої кількості ремонтних робіт швидко спустошує склади матеріалів та обладнання, які надаються Україні міжнародними партнерами.

  Ебба Буш наголосила, що Швеція вже направила Україні понад 180 тонн допомоги енергетичному сектору, яка включає, зокрема, дизель-генератори.

  Також Міністр зазначила, що у 2023 році шведська сторона буде здійснювати інвестиції у відновлення України через програми Світового банку та ЄБРР.

  Герман Галущенко подякував Швеції за надану допомогу та підкреслив, що проекти з відновлення та відбудови українського енергетичного сектору треба готувати вже зараз, аби на наступний день після перемоги України у війні почати їх реалізацію.

  -