• In English
 • Швейцарія збільшує фінансову допомогу Україні на цифровізацію
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 28 травня 2021 року о 16:52

  Сьогодні Мінцифри та Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва (SDC) підписали угоду про розширення допомоги Україні в межах Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

  Завдяки партнерству Мінцифри впровадило багато сервісів та послуг — єМалятко, зміну місця реєстрації та сплату податків онлайн у кілька кліків, автоматичну реєстрацію ФОП, Дія.Цифрова освіта тощо.

  Угода є продовженням меморандуму про співпрацю, який Швейцарська агенція розвитку та співробітництва та Мінцифри підписали ще у вересні 2019 року. Це стало можливим завдяки значним результатам України в цифровізації.

  «Команда Мінцифри вже заклала фундамент цифрової держави. Ми її будуємо, щоб українці могли жити в новій, комфортній і справедливій країні. У співробітництві з Програмою EGAP ми створюємо зручні онлайн-сервіси, які спрощують життя українців. Вдячні за підтримку нашим партнерам. Цифрова революція триває», — заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  Фінансування в межах проекту розширюється до 6 313 640 швейцарських франків (193,7 млн грн). Ці кошти надаються на розвиток е-послуг у сферах соцзахисту, пенсійного забезпечення, впровадження нових сервісів електронної демократії та підвищення цифрової грамотності українців.

  «Прогрес України у сфері цифрової трансформації вражає. У межах Програми EGAP, яку підтримує Швейцарія, запущено багато державних сервісів нового покоління — єМалятко, автоматична реєстрація ФОП, проект Дія.Цифрова освіта, податкові сервіси, реєстрація місця проживання. Досвід України є інноваційним і корисним для інших країн, адже декілька нових цифрових сервісів за своєю зручністю та швидкістю навіть не мають подібних аналогів у світі. Плануємо і надалі підтримувати Україну в її зусиллях щодо цифрової трансформації, щоб різні категорії українців (зокрема, вразливі групи) мали рівний доступ до державних сервісів та інструментів електронної демократії», — зазначила Генеральний директор Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) Патріція Данці.