• In English
 • Шведський досвід допоможе Україні створити сучасні сховища для цінних музейних експонатів, – Ростислав Карандєєв

  16 лютого в рамках робочого візиту до Швеції т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв відвідав низку музеїв та інших культурних установ у шведській столиці. Серед них: Музей шведської армії, Музей Ваза, а також Національний архів Швеції.

  Для української команди шведська сторона організувала відвідини нового сховища для артефактів у Музеї шведської армії. Це масштабний простір, спеціально облаштований для зберігання цінних експонатів. Українських фахівців вразили технології вивчення та зберігання культурних цінностей, які застосовують шведські музейники і реставратори.

  «Ми детально ознайомились з цінним для нас шведським досвідом застосування надсучасного спеціалізованого обладнання для зберігання експонатів. Маємо застосувати такі технології й в Україні. Водночас в умовах війни росії проти України є беззаперечною необхідність створення музейного депозитарію для українських артефактів», – розповів т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

  Нагадаємо, в Україні зберігаються музейні цінності, які походять з Північної Європи. Це предмети археології епохи вікінгів, декоративно-ужиткове мистецтво. Своєю чергою, в музеях Королівства Швеція експонуються предмети, що були створені на території України. Експонати відносяться до самих різних періодів історії. Знаково, що найдавніший документ датується 1135 роком. То ж сторони досягли домовленостей здійснити комплексне дослідження фондів шведських музеїв та архівів з метою пошуку та оцифрування артефактів, повʼязаних з Україною. Окрім вже облікованих документів, ще залишаються недослідженими величезні архіви.

  Також шведи допомагатимуть українцям не тільки експертизою, а й практично. Зокрема, йдеться про створення перших в Україні «музейних депозитаріїв». Це мають бути надсучасні фондосховища, аби зберегти, захистити та продовжити наукові дослідження й реставрацію унікальних музейних експонатів.