• In English
 • Шукаємо конструктивне рішення щодо торгівлі зерном, яке буде вигідним для всіх країн, - Юлія Свириденко в Румунії
  Міністерство економіки України, опубліковано 07 вересня 2023 року о 18:13

  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко обговорила з Прем’єр-міністром Румунії Марчелом Чолаку питання торговельно-економічного співробітництва та партнерства у військовій сфері. Зустріч відбулась в Бухаресті на саміті ініціативи Трьох морів. Головною темою перемовин стало питання торгівлі зерном між Україною та ЄС.

  «Провели плідні переговори з Прем’єр-міністром Румунії - на порядку денному було багато чутливих, актуальних і важливих тем, які стосуються нашої обороноздатності, взаємної торгівлі та економічного співробітництва. Нині питання торгівлі зерном для України є найбільш актуальним. Вільна торгівля зерном після 15 вересня буде вигідною для всіх країн і не нестиме шкоди в регіоні. Ми прагнемо забезпечити максимальну ефективність і прозорість, яка влаштує всі країни. Зараз ми працюємо по всіх напрямках – обговорюючи логістичні, інфраструктурні, дозвільні та фітосанітарні питання, зокрема щодо експорту в треті країни. Маємо забезпечити вільну торгівлю і збільшити експорт зерна з України. У наступні дні ми маємо знайти спільні рішення по всіх делікатних питаннях», - пояснила Юлія Свириденко.

  Юлія Свириденко подякувала румунському колезі за спільну роботу, яка у майбутньому призведе до подвоєння (до 4 млн тонн) можливостей українського транзиту агропродукції через Румунію. Адже це гарантує глобальну продовольчу безпеку світу.

  Пiзнiше Юлія Свириденко провела зустріч з Міністром економіки Румунії Штефаном-Раду Опрею. Однією з важливих тем для обговорення була можливість румунського EximBank надавати гарантії чи страхування румунським компаніям для роботи з українськими партнерами.

  Під час зустрічі також підіймались питання взаємної торгівлі. У серпні цього року Румунія була №1 серед країн ЄС за обсягами імпорту з України- цей показник досяг 406 мільйонів доларів. Сторони обговорили спільні кроки, які необхідно буде зробити країнам для того, щоб зберегти такий же високий темп товарообігу.

  В свою чергу румунський Міністр економіки відзначив, що для них дуже цінний досвід України з подолання енергетичних криз.