• In English
 • Широке впровадження проектів з енергоефективності забезпечить нові робочі місця українцям

  Впровадження принципу «Енергоефективність передусім» в усіх секторах економіки створить нові робочі місця для українців.

  Це ще один безсумнівний аргумент на користь енергоефективності як складової Плану відновлення України, над яким наразі працює Держенергоефективності разом із іншими органами влади.

  Підвищення зайнятості, що вкрай потрібно у післявоєнний період і для країни, і безпосередньо для українських сімей, - це один з численних позитивних наслідків розвитку сфери енергоефективності. При цьому, ця сфера пропонує широкий спектр напрямів для роботи в різних секторах економіки: промисловості, секторі будівель, ЖКГ, транспорт та інші.

  Тверде переконання Держенергоефективності також синхронізується із 2-им із десяти стратегічних принципів щодо енергоефективності, рекомендованих Міжнародним енергетичним агентством (МЕА) – «вживати заходів для розкриття потенціалу енергоефективності в контексті створення робочих місць».

  МЕА наголошує, що енергоефективність може швидко забезпечити зростання робочих місць і продовжувати залишатися довгостроковим, стійким сектором зайнятості.

  Зокрема, за оцінкою МЕА, подвоєння темпів розвитку сфери енергоефективності може створити додаткові 10 млн робочих місць у світі до 2030 року в таких сферах, як нове будівництво та реконструкція будівель, виробнича та транспортна інфраструктура.

  Водночас швидкий розвиток сфери енергоефективності неможливий без висококваліфікованих фахівців. Тому важливим є розвиток освітньо-наукового потенціалу.

  В Україні є потужні заклади вищої освіти, які готують енергетиків, енергоменеджерів та інших фахівців у суміжних галузях, а, окрім цього, проводять атестацію тих, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації будівель та обстеження інженерних систем. Більше того, на базі кількох закладів вищої освіти в Україні за підтримки GIZ було засновано Енерго-інноваційні хаби.