• In English
 • Щодо безпекової ситуації в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 10 березня 2019 року о 11:11

  Протягом тижня усі КПВВ на лінії розмежування в межах Донецької та Луганської областей працювали за весняним графіком роботи в штатному режимі. 

  Загалом за вказаний період встановленим порядком через лінію розмежування було оформлено 216 тисяч громадян та 29 тисяч транспортних засобів. Відмовлено в пропуску через лінію зіткнення 144 особам у зв’язку з несправністю в документах або відсутністю необхідного переліку документів.

  Прикордонниками в КПВВ оформлено 13 внутрішньо переміщених осіб, які через гуманітарну кризу та систематичні порушення прав людини з боку окупаційної адміністрації РФ змушені були залишити місця свого постійного проживання та шукати кращого життя на контрольованій українською владою території.

  Також прикордонними нарядами в межах діючих гуманітарних дорожніх коридорів в районі операції Об’єднаних сил виявлено 15 паспортних документів України, що містили ознаки часткової підробки та 3 незаконнІ ідентифікаційні документи, видані окупаційною адміністрацією РФ.

  До адміністративної відповідальності в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування притягнуто 8 громадян, відносно яких встановлено, що вони перетнули державний кордон України з Російською Федерацією в недіючих пунктах пропуску на тимчасово неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Крім цього, виявлено 2 іноземців, які порушили правила перебування на території України.

  Під час виконання службових обов’язків у КПВВ військовослужбовці ДПСУ зі складу Об’єднаних сил зафіксували 2 випадки, коли громадяни намагались «домовитися» про безперешкодний перетин лінії розмежування. За даними фактами до Національної поліції направлені повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень з метою прийняття відповідних правових рішень.